QFM-TX1-433
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
QFM-TX1-433
Category : RF and Wireless RF Transmitters
Antenna Connector : Castellation
Package / Case : 6-SMD Module
Operating Temperature : -20°C ~ 85°C
Memory Size : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Current - Transmitting : -
Applications : General Purpose
Modulation or Protocol : FM
Package : Bulk
Data Rate (Max) : 4.8kbps
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Data Interface : Solder Pad
Series : -
Supplier Device Package : Module
Mfr : RF Solutions
Frequency : 433MHz
Voltage - Supply : 2.2V ~ 3.6V
Power - Output : 10dBm
Base Product Number : QFM-TX1
Description : RF XMITTER FM 433MHZ 6SMD MODULE
Contact Now
RF Transmitter FM 433MHz 10dBm 4.8kbps Castellation Antenna 6-SMD Module