PE300B-10FM
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PE300B-10FM
Category : Optoelectronics Xenon Lighting
Style : Ceramic Body
Product Status : Active
Temperature : 150°C (Max)
Package : Box
Series : Cermax®
Mfr : Excelitas Technologies
Output Power : 32W (IR), 65W (Radiant), 3.3W (UV)
Voltage : 23kV (Start), 11.5V ~ 15V (Operating)
Visible Output : 6900lm
Type : Short Arc Lamp
Base Product Number : PE300
Description : MODULE CERMAX 300W
Contact Now
Xenon Short Arc Lamp 23kV (Start), 11.5V ~ 15V (Operating) 6900lm Ceramic Body